**NOVINKY**
O NÁS
NAŠE FENKY
  *  Hessi
  *  Tica
  *  Týnka
ŠTĚŇATA
  *  Plánovaná štěňata
  *  Vrh EXTRA 2019
  *  Vrh C 2012
  *  Vrh B 2010
  *  Vrh A 2008
STRÁŽNÍ ANDĚLÉ
  *  Safinka
  *  Háta
FOTKY
ODKAZY
  *  Chovatelé v ČR
  *  Přátelé
KONTAKT
O FLATECH
  *  Standard
  *  Povaha


Háta ze Strun "Hessi"
ČLP/FCR/4879
10.7.2016

chovatel: Jitka Litošová
majitel: Dana Maurerová
DKK: 0/0
DLK: 0/0
PL: 0/0
Oční vyšetření: čisté (03/2019)
OVVR I. cena

O Hessince
O tom, že naše další holčička se bude jmenovat Hessinka, bylo rozhodnuto dávno pradávno, ještě v roce 2015, kdy už bylo nad slunce jasnější, že dřív nebo později naši smečku rozšíříme (tehdy jsme ještě doufali, že s námi Háta bude dýl). Proč Hessi? Háta totiž nesla papírové jméno Hessi z Kroukartí (jelikož jsme nestihli chovatele požádat o to, aby v PP měla Háta, tak jsme museli vybírat z jmen již daných a padlo to na Hessi, ačkoliv jsme věděli, že domácí jméno naší první holčičky bude Háta). Hessinka měla být Hátinou pravnučkou, bohužel ale ani jeden z vrhů, kde jsme si holčičku zamluvili, nedopadl a my stáli před rozhodnutím, co dál. Kamarádka a dobrá duše Petra Kotíková mi doporučila vrh v chovatelské stanici ze Strun. Prvně jsem váhala, ale nakonec jsem se zamilovala. Do maminky Ladynky, do toho, že jde o vrh H (a tím možnost otočit to s těmi jmény na 100 %). Koneckonců rozhodlo i to, že šlo o štěňata nepříbuzná ke všem Hátiným odchovům.
Na holčičku jsme byli první v řadě. Když se štěňátka rodila, jako první přišla na svět holčička. Chovatelka mi o tom hned dala vědět smskou. Mně se tak ulevilo, že tam ta holčička je, že jsem automaticky hlásila manželovi, že Hessinka je na světě. Když jsem druhý den zjistila, že tahle první holčička dostala žlutou stužku (stejnou měla i Háta), víceméně jsem už měla rozhodnuto. Když jsme k Jitce dorazili ve 4 týdnech vybírat, bylo nad slunce jasnější, že tahle žluťaska prostě bude naše.
Jsem vděčná osudu i Petře Kotíkové, že můžu mít tuhle holčičku doma. Je to splněný sen, úžasná kombinace povah Háty i Safinky a přestože s nimi nemá krevně nic společného, já cítím, že se mi v Hessince obě holky zase vrátily.
Hessi je spíše klidnější fenečkou, což se tedy mění, pokud může aportovat či jinak pracovat, ale doma je zlatíčko. Je trochu ukecaná (rozuměj uštěkaná :o)), skvěle si rozumí s našimi dětmi. Po dvou letech soužití mohu konstatovat, že má očekávání splnila, ba co víc předčila, tak doufám, že svoji krásnou a milou povahu předá i dál. Taktéž cítím trochu závazek vůči chovatelce Jitce, jelikož z Hessinčiných sester skoro stoprocentně nikdo do chovu nepromluví, možná snad některý z bratrů, ale tam je zase otázka, zda se podaří najít vhodnou nevěstu.... a byla by vážně škoda, aby jejich krev nešla dál.