Chovatelská stanice Maurehata - flat coated retriever

**NOVINKY**
O NÁS
NAŠE FENKY
  *  Hessi
  *  Tica
  *  Týnka
ŠTĚŇATA
  *  Plánovaná štěňata
  *  Vrh EXTRA 2019
  *  Vrh C 2012
  *  Vrh B 2010
  *  Vrh A 2008
STRÁŽNÍ ANDĚLÉ
  *  Safinka
  *  Háta
FOTKY
ODKAZY
  *  Chovatelé v ČR
  *  Přátelé
KONTAKT
O FLATECH
  *  Standard
  *  Povaha


Povaha FCR         Uchovnění FCR         Pořídit si flata - ano či ne?


Jací jsou flatíci?

Rozhodli jste se pro flata? Gratuluji, právě jste udělali jedno z nejlepších rozhodnutí ve svém životě. Možná.... Flat není pes pro každého. V dnešní době, kdy jsou retrívři obecně tolik oblíbení, a flati z retrívrů nejzdravější, není divu, že obliba flat coated retrieverů vzrůstá. Nehledě na to, že spousta chovatelů prodává flata s popisem - stejný jako golden retriever, akorát černý. Jenže, to tak úplně není pravda. Golden retriever je z retrívrů nejklidnější - flat nejtemperamentnější! Ačkoliv tedy oba jsou retrívři, mají společné znaky, co se týče povahy i vzhledu, rozhodně není rozdíl jen v barvě srsti! A také - pokud jste doposud byli zvyklí na labradora či goldena, ať už svého vlastního či od známých, může být flatík a jeho životní náboj trochu šok :).

Především je potřeba si říct, že flat má nevyčerpatelné zásoby energie. Občas hledáme tlačítko, kterým by se Háta dala vypnout - aspoň na hodinku. Většina flatů, pokud žijí doma, chodí se svým pánečkem všude - i na záchod. Nejčastěji s hračkou v tlamce, protože když ji byť jen jednou hodíte, uděláte tím flatovi děsnou radost. A když by se vám náhodou nechtělo si hrát, bude se vám tak dlouho podbízet, až stejně neodoláte. Není to obtěžující. S tímhle prostě musíte počítat. Flat je prostě takový ocásek :)
S flatem se prostě nikdy nebudete nudit. Flatík má navíc úžasný dar - dokáže člověku zlepšit náladu o milion procent. Při výcviku všechno rychle chápe a snaží se dělat radost. Ovšem občas se spíš snaží připravit člověka o poslední zbytek nervů :). Chce to udělat flatíkovi život zajímavý, abyste se nikdo, ani dvounožci, ani čtyřnožci nikdy nenudili. Nacházet nové možnosti výletů a procházek, seznamovat se s novými psími přáteli, vyzkoušet nějaké psí sporty. Díky flatíkovi bude váš život mnohem záživnější a zajímavější - ale pokud nejste aktivní člověk či rodina, chcete spíš gaučáka nebo psa, co mu stačí obejití panelového bloku u vás na sídlišti, poohlédněte se jinde.

Pokud hledáte psího parťáka do nepohody, "motorovou myš", co nezkazí žádnou legraci, psa, který na vás bude vždycky oddaně hledět a půjde za vámi na kraj světa, jste ve světě flat coated retrievera správně!