**NOVINKY**
O NÁS
NAŠE FENKY
  *  Hessi
  *  Tica
  *  Týnka
ŠTĚŇATA
  *  Plánovaná štěňata
  *  Vrh EXTRA 2019
  *  Vrh C 2012
  *  Vrh B 2010
  *  Vrh A 2008
STRÁŽNÍ ANDĚLÉ
  *  Safinka
  *  Háta
FOTKY
ODKAZY
  *  Chovatelé v ČR
  *  Přátelé
KONTAKT
O FLATECH
  *  Standard
  *  Povaha


Povaha FCR         Uchovnění FCR         Pořídit si flata - ano či ne?*** O nás ***


Když jsme si v roce 2004 pořizovali Hátu, vůbec jsme nevěděli, kam budou pokračovat naše další životní kroky. Háta nám odchovala dva krásné vrhy po osmi štěňátkách, dala nám možnost ochutnat tuto činnost a já jsem zjistila, že mne to obrovsky naplňuje. Jak jsem to tehdy cítila, si můžete přečist tady.
Zkušenost, kterou jsme získali díky Safince, je natolik odlišná, bolestná a odstrašující, že několik let jsem nebyla schopná o odchovu štěňátek reálně uvažovat a myšlenky na štěníky jsem si zákazala.
Jenže odchodem Háty jsem došla k jedné hluboké pravdě. Je jen málo chovatelů, od kterých bych si vzala štěňátko. Je jen málo psů, u kterých mi vyhovuje povaha, ta pravá flatí. A když už jsme měli možnost zažít si "Hátí krev", je těžké těmto vzpomínkám a zkušenostem konkurovat. Z prvního Hátina vrhu, který pro nás i díky Safince je tolik osudový, byla chovná jen Aimee a dala též dva vrhy. Z jejích dětí do chovu mohou zasáhnout zatím 3 fenky, z nichž dvě opakovaně nezabřezly a jen jedna odchovala v roce 2016 vrh štěňátek. Nositelů Hátiny krve je tedy velmi málo, přestože jsem přesvědčená o tom, že právě tato krev je hodnotná - rodiče vrhu A se dožili krásného věku, jde o pracovně a povahově o velmi kvalitní flatíky. Exteriérově sice spíše průměr, ale v osmi a půl letech jsou všichni stále živí, zdraví občas zahapruje, ale aby byl vrh úplně bez vad, to holt není reálné. Já za sebe jsem spokojená a chtěla jsem po Hátině smrti rozhodně pořídit holčičku v této linii. Nakonec osud rozhodl jinak a já si vybrala raději holčičku nepříbuznou ke všem Hátiným odchovům a vnoučatům, a bude-li mi osud nakloněn, ráda bych se ke krvi Háty a Safinky vrátila v další generaci Maurehátáčků. Teď už myslím, že si troufnu, nezbývá než čekat, jak na tom Hessinka bude zdravotně. Povahově je to už teď paráda!

Pojďte se tedy s námi těšit na budoucnost....

UPDATE 17.6.2019
Uplynuly dva roky a my se těšíme na budoucnost zase o něco víc, sny se nám začínají plnit, i když trochu oklikou přes jinou CHS. Hessinka je těhotná, štěňátka bude mít s Hátiným vnukem... Teď jen vyřešit tu otázku - nechají si Hátovi holčičku už teď nebo později, za dva až tři roky? Noooo, my to zatím nevíme :o).

UPDATE 10.9.2020
Uplynul další rok, jediné co je jasné, že Hátovi si holčičku z prvního Hessinčiného vrhu nenechali (a ještě to občas Hátovou malilinko zamrzí, ale pšššššt, Mauri se má líp než by se měla u nás). Z dalšího vrhu si také neplánujeme holčičku nechat, chtěli bychom pak ještě jednou Hessinku nakrýt, někdy za dva roky nebo později, okolo šestého roku života. Znovu někým z linie po Hátě a nechat si holčičku, tentokráte Hátinu praprapra...vnučku. Tak uvidíme, co nám budoucnost přinese. Jisté je, že Týna je naprosto v pořádku, zdravá a dokud bude v kondici, rozhodně o třetí fence nechci uvažovat. Mám jen dvě ruce, a třetí ne a ne narůst :o).