**NOVINKY**
O NÁS
NAŠE FENKY
  *  Hessi
  *  Tica
  *  Týnka
ŠTĚŇATA
  *  Plánovaná štěňata
  *  Vrh EXTRA 2019
  *  Vrh C 2012
  *  Vrh B 2010
  *  Vrh A 2008
STRÁŽNÍ ANDĚLÉ
  *  Safinka
  *  Háta
FOTKY
ODKAZY
  *  Chovatelé v ČR
  *  Přátelé
KONTAKT
O FLATECH
  *  Standard
  *  Povaha


Povaha FCR         Uchovnění FCR         Pořídit si flata - ano či ne?***Počátek flatí story jménem Maurehata aneb
s flatem na věčné časy a nikdy jinak***

V roce 2003 nastala doba, kdy jsme si s mým současným manželem Honzou řekli, že konečně přišel čas, kdy si můžeme pořídit pejska. Výběr psího plemene byl složitý, ale nakonec jsme se rozhodli pro flatíka a pro chs z Kroukartí a naší volby jsme nikdy nelitovali. V dubnu 2004 k nám přišla Háta a život se nám naprosto změnil - k lepšímu. Našli jsme spoustu nových kamarádů, nikdy se nenudíme a náš život je mnohem bohatší než dřív.
Hrozně moc jsme toužili po druhém flatíkovi, jenže jsme chtěli, aby Háta byla starší a vychovaná, než nový člen rodiny přijde. Postupem času jsme začali snít o Hátině dceři, protože se nám podařilo s Hátou splnit všechny podmínky pro uchovnění. Osud tomu chtěl, že jsme se seznámili s báječným flatem Vincentem a jeho skvělou paničkou. Měli jsme možnost Vendu poznat od špičky čumáku až po poslední chlup na ocase, věděli jsme, jaký je po stránce povahy, zdraví, pracovitosti i exteriéru a rozhodli jsme se, že tatínkem prvních Hátiných dětí a tatínkem naší vytoužené druhé fenky Safiry bude on. Ani tohoto rozhodnutí jsme nikdy nelitovali a jsme šťastní, že díky A štěndům známe další skvělé lidi, nové pánečky našich Hátovinčat a jejich rodiny.
Uplynuly dva roky od odchování našich prvních štěníků a my jsme se rozhodli ještě pro jeden Hátin vrh. Tatínka Dese jsme opět měli možnost poznat stejně jako Vinýska a tohle pro nás bylo nejdůležitější při rozhodování. Ačkoliv jsme byli v jiné situaci, protože první štěňátka už nikdy nikdo nepřekoná díky tomu, jaký pro nás měly význam, i Béčka Maurehata splnila všechna naše očekávání a především jsou jedinečná svoji přátelskou povahou, a co jsme měli možnost poznat je, jsou to skvělí flati - věčné děti :o).
Je rok 2012 a my s napětím čekáme na narození druhé generace flatíků v naší stanici. Na tyhle štěňátka se stejně jako vždy mimořádně těšíme, udělali jsme maximum pro to, abychom našli Safince toho správného partnera, zdravého, krásného, šikovného a aby v tom roli zase hrálo i srdíčko - bez toho to u nás nejde. Jaká budou tato štěnda zatím nevíme, ale věřím, že nám i jejich novým pánečkům přinesou mnoho radosti. A že zase třeba o maličko zlepšíme tu péči, kterou se snažíme poskytovat štěníkům, dokud jsou u nás. Protože na dobrém začátku se pak staví novým pánečkům mnohem jednodušeji.
Nejsme chovatelé v pravém slova smyslu, jsme hlavně majitelé a obdivovatelé báječného psího plemene. Více než na čemkoli jiném nám záleží na našich psích holkách a našich štěňátkách, s každým novým majitelem udržujeme trvalý kontakt a chceme naše psí děti sledovat po celý život. Pokud se rozhodneme mít štěňátka, nikdy to neděláme bez rozmyslu, jen proto, že vlastníme uchovněnou fenku. Naše psí holky s námi žijí doma a jsou právoplatné členky rodiny a věnujeme jim maximum svého času a pozornosti. Nikdy nebudeme mít spoustu psů, nikdy nebudeme mít odchováno hodně vrhů. Odporuje to zcela našim názorům - nemáme pocit, že se lze velkému množství psů důsledně věnovat tak, aby každý pejsek vždy dostal to, co potřebuje. Stane se, že v životě ne vždy vše vyjde podle plánů, přeci jen nemáme stroje, ale živá stvoření, ale troufám si říct, že děláme maximum pro každého našeho vlastního i odchovaného flatíka. Je to i pro to, že víme, že v naší rodině už vždycky bude alespoň jeden flatík a budeme rádi, když bude mít vždy jméno Maurehata. A pokud všichni flatíci se jménem Maurehata budou alespoň tak skvělí, jako ti dosavadní, budeme moc spokojení.
Dana a Jan Maurerovi čili Hátovi

A to jsme my, Dana Hátová alias Hadice :)a Honza Háta, familiárně starej HátaA nesmíme zapomenout na Marušku a Růženku, naše neteře, které Hátu a Safinku milují a moc nám pomáhají, např. dělají holkám společnost, když my nemůžeme.