**NOVINKY**
O NÁS
NAŠE FENKY
  *  Hessi
  *  Tica
  *  Týnka
ŠTĚŇATA
  *  Plánovaná štěňata
  *  Vrh EXTRA 2019
  *  Vrh C 2012
  *  Vrh B 2010
  *  Vrh A 2008
STRÁŽNÍ ANDĚLÉ
  *  Safinka
  *  Háta
FOTKY
ODKAZY
  *  Chovatelé v ČR
  *  Přátelé
KONTAKT
O FLATECH
  *  Standard
  *  Povaha

VRH "Casa" Maurehata - jaro 2021
1 černý pes a 7 černých fen narození 29.4.2021

rodokmen

všechna štěňátka jsou zadaná

        Deníček a fotky štěňátek den za dnem

Máte-li zájem o štěňátko FCR, pak v CHS Ze Zlínských strání mají volná štěňátka, narozená 29.5.2021

Casanova Black Brianta "Bruno"Háta ze Strun "Hessi"
*14.10.2017*10.7.2016
BBEE (černá)BbEE (černá s vlohou pro hnědou)
DKK 0/0, DLK 0/0DKK 0/0, DLK 0/0, PL 0/0
plnochrupý, skus nůžkovýplnochrupá, skus nůžkový
oči prosté všech onemocněníoči prosté všech onemocnění
Šampion ČR, Klubový šampion KCHLSV2, res. CAC, res. CACIB
OVVR prospělOVVR I.cena

Když jsem v srpnu 2020 navštívila klubovku v Humpolci, abych se podívala po krycím psovi pro Hessinku, seznámila jsem se mimo jiné s Brunem a jeho paničkou. Oba mi neuvěřitelně padli do oka. Znáte to - osudové setkání. Slíbila jsem ale Hessce, že vyberu pejska zkušeného a s hnědou vlohou. Tedy jsem se rozhodla nad Brunem neuvažovat, ale přiznám se, leželo mi to v hlavě. Vždycky, opravdu vždycky jsem kryla podle srdíčka. A tak, po nějakém čase, už nešlo myšlenky na Bruna dostat z hlavy. Věřím, že se Bruno k Hessce hodí ještě více, než původně vybraný pes. Je to pes ideálního rámce, výstavně úspěšný, opravdu krásný a hlavně a především - úžasný povahově. Není možné jeho povaze odolat - je milý a nekonfliktní, vedený jako záchranářský pes. No řekněte sami - dokázali byste jeho pohledu odolat?


Když se k tomu přidá sympatie mezi paničkama, je to prostě neoodiskutovatelný fakt - srdci nelze poroučet.
Očekávám z tohoto spojení štěňátka ta pravá Maurehátí. Jaká to jsou, je strašně těžké popsat. Především budou námi milovaná a opečovávaná, a jsem přesvědčená o tom, že těch prvních osm týdnů u chovatelů je naprosto zásadních pro celý jejich další život - a že ten čas, který odchovu chovatel věnuje, se potom novým pánečkům mnohonásobně vrátí.
Jedinou drobnou nevýhodou Bruna je fakt, že nenese vlohu pro hnědou barvu - čili se z tohoto spojení narodí určitě jen černá štěňátka. Ale to je z mého úhlu pohledu jen drobnost.
Stále nehledám lidi v první řadě se zájmem o chov, kdo mně zná, ví, že toho správného pánečka pro naše štěňátko vidím úplně jinak a uchovnění je jen případnou krásnou, ale ne zase tak důležitou třešničkou na dortu. Přiznám se, že se moc a moc těším, taky se trochu bojím, ale věřím, že když poprvé to Hessinka s tím porodem zvládla tak výborně, že to i tentokrát spolu zvládneme. Držte nám palce, prosím :o).

Ještě bych chtěla vysvětlit, proč budeme mít znovu vrh C. V roce 2012, kdy nám umřela všechna štěňátka po Safince, jsem se zařekla, že u nás žádný vrh C už nebude, že z piety vůči Safince a jejím dětem C vrh mít nebudeme. Teď mi ale došlo, že to nebude zřejmě tak jednoduché, tak jsem se spíše kvůli nepokoušení úředního šimla rozhodla, že tedy budeme pokračovat C vrhem. Myslím, věřím a doufám, že to nebude vadit, na ten ze všech úhlů nepovedený vrh stejně nikdy nezapomeneme, to je po 8 letech víc než jasné. Jestli to budou Cabby štěnda nebo budou mít jiné přízvisko, to jsem se ještě nerozhodla. Ostatně i jméno tatínka je příhodné pro vrh C - tak třeba se vydáme tímto směrem.