**NOVINKY**
O NÁS
NAŠE FENKY
  *  Hessi
  *  Tica
  *  Týnka
ŠTĚŇATA
  *  Plánovaná štěňata
  *  Vrh EXTRA 2019
  *  Vrh C 2012
  *  Vrh B 2010
  *  Vrh A 2008
STRÁŽNÍ ANDĚLÉ
  *  Safinka
  *  Háta
FOTKY
ODKAZY
  *  Chovatelé v ČR
  *  Přátelé
KONTAKT
O FLATECH
  *  Standard
  *  Povaha

VRH E(xtra) ze Zlínských strání - 1 kluk a 3 holky
všechna štěňátka už jsou zadaná

rodokmen

datum narození 9.7.2019, odběr přelom srpna a září

        Extra štěňátkový deníček

Aristokrat ze Zlínských strání "Duff"Háta ze Strun "Hessi"
*8.10.2011*10.7.2016
DKK 0/0, DLK 0/0DKK 0/0, DLK 0/0, PL 0/0
plnochrupý, skus nůžkovýplnochrupá, skus nůžkový
oči prosté všech onemocněníoči prosté všech onemocnění
V4, VV2, res. CAC, res. CACIB
OVVR I.cenaOVVR I.cena

Už když jsem hledala štěňátko po tom, co nám odešla Háta, hledala jsem buď holčičku s Hátinou krví nebo na naši linii co nejvíce nepříbuznou. Byla jsem rozhodnutá, pokud se k chovatelské činnosti vrátíme, že Hessinka bude mít štěňátka s Hátiným synem, vnukem, pravnukem. Takže snad nikoho nepřekvapí moje volba. Duff je přesně takový flat, jakého si představuji, především co se týče povahy. Je to naprosto nekonfliktní pes, milý ke psům i fenám, o lidech nemluvě :). Je zdravý, ve věku 7 let stále velmi aktivní a přestože je "jen" rodinným psem, svou roli plní na výbornou. Je pro mně ideálním psem pro Hessinku i kvůli tomu, že je standardní výšky - protože Hessinka je na horní hranici standardu. Navíc, Duffa jsem pomáhala rodit a byla jsem u jeho "zmrtvýchvstání" (narodil se přidušený), myslely jsme s Evou, že to nedá, Eva mu dala černou stužku a přezdívku Exiťáček.... a on si své místo v životě prostě vybojoval a tak nám byl asi tak trochu souzen. Hessinka sama je fenka výborných pracovních kvalit, skvělý rodinný pes, který miluje a vyhledává kontakt s dětmi, jako bonus je krásná a klidnější povahy. Očekáváme tedy z tohoto spojení černá štěňátka nejen krásná a po obou rodičích pracovně nadaná, ale především budou ideálními kandidáty na rodinného psa (ostatně na tom si zakládám a myslím, že naše předchozí štěňátka jsou důkazem, že to nám jde nejlíp).
A teď k vysvětlení toho úvodu. Hessinka štěňátka odchová u naší kamarádky Evy Hromádkové pod hlavičkou chovatelské stanice ze Zlínských strání. My bydlíme v malém bytě s dvěma malými dětmi a prostě teď nemáme podmínky na to, dát štěňátkům vše, co potřebují. Ani prostor ani dostatek času. Nechtěla jsem se ale vzdát myšlenky, že Hessinka štěnda mít bude, jelikož bych si po ní ráda později za pár let nechala holčičku, nicméně krýt ji až v pozdějším věku samozřejmě nechci. Napadla mne tedy možnost, že by Hessinka štěnda měla u někoho, komu důvěřujeme a komu bychom vůbec byli schopní Hessinku svěřit. Jen tak někomu bychom ji totiž svěřit nechtěli. Eva byla moje první a vlastně jediná volba a byla naším dotazem či přáním nadšená, za což jsem jí doteď vděčná. Jedinou zásadní podmínku měla - poznat maminku štěňátek, aby jí vzala za svou (tatínek štěňátek jakožto její vlastní odchov pořád vlastně tak trochu její je :)). Hessinka tedy v loňském roce na střídačku bydlela u nás a u Evy a připravovala se na složení podzimních zkoušek, jelikož při výcviku se pes a jeho povaha pozná nejlépe. Eva byla a je její povahou nadšená stejně jako my (přestože složit podzimky se nakonec nejspíš kvůli Hessinčině mládí nepodařilo) a tak už tedy plány na štěnda můžeme zveřejnit.
Štěňátka tedy budou odchována v Uherském Hradišti, pod chs ze Zlínských strání, ale my za nimi budeme dojíždět každý víkend plus budu každopádně i u porodu. Což je další plus pro mě - mít takto vrh a především porod nanečisto je pro mne po smutných zkušenostech se Safinkou obrovská úleva. Za dva, tři, čtyři roky to už pod hlavičkou Maurehata snad půjde o to líp.
Ještě přiznávám, že není vůbec jednoduché se o fenečku s někým dělit. Dlouho jsem to sama v sobě řešila, ale zdá se, že je to horší pro nás lidi než pro Hessinku. U Evy má tolik zábavy a práce, kterou já jí prostě nemůžu teď vůbec dopřát, že se jí možná po nás ani tolik nestýská. Odloučení snáší dobře a aspoň si u Evy zvykne a má u ní druhý domov, což je pro její dobrý pocit při odchovu klíčové. Tak nám všem držte palce :o).
Záznamy na štěňátka už přijímáme, pořadník se už teď začíná plnit, což nás hrozně těší.